« Wróć

Ceny w wypożyczalniach samochodów - w PL i za granicą

Wypożyczanie samochodu nie jest dziś luksusem ani usługą elitarną. Ludzie chętnie korzystają z takiej opcji, gdy planują urlop, odwiedziny u rodziny, przeprowadzkę lub podróż służbową. Wynajem samochodu w Polsce różni się nieco od wynajmu za granicą. Ma na to wpływ cena, rodzaj wyposażenia samochodu, typ ubezpieczenia oraz okres, na jaki decydujemy się wynająć samochód. Ile zapłacimy za konkretne modele?

Wynajem samochodu w polskich wypożyczalniach

Jeśli zapytacie nas, czy lepiej wynajmować od czasu do czasu samochód, czy mieć swój własny w garażu, zawsze odpowiemy, że ta druga opcja z czasem będzie bardziej ekonomiczna. Oczywiście jednostkowy wydatek o dużej wartości może zaboleć, ale z czasem inwestycja się zwraca. Wynajem samochodu to mały koszt jednostkowy, ale w przypadku częstego korzystania z usług wypożyczalni robi się z tego spora sumka.

W Polsce wynajęcie małego, miejskiego samochodu w bardzo podstawowym standardzie może oscylować średnio w granicach 80-100 zł za dobę (np. Fiat Panda, Opel Astra). Za Skodę Octavie przyjdzie nam zapłacić już około 150-180 zł. Duży, nowoczesny i komfortowy Nissan Qashqai to wydatek rzędu 200-250 zł. Warto jest szukać w wypożyczalniach samochodów promocji weekendowych, czasem różnica w cenie może wynieść nawet 50%.

Wynajem samochodu w wypożyczalni za granicą

Tutaj mamy do dyspozycji wiele międzynarodowych wypożyczalni aut, które trudnią się usługami typowo dla turystów. Przemierzając takie kraje jak Hiszpania, Włochy czy Grecja, do szczęścia wystarczy nam wynająć samochód o niewielkich gabarytach i niskim standardzie. W takiej sytuacji kwota, jaką należy dziennie uiścić w wypożyczalni to często zaledwie kilkanaście euro, czyli około 40-60 zł. Droższa jest zdecydowanie Francja, gdzie najtańszy samochód do wynajęcia kosztuje ponad 100 zł. Nieco taniej u naszych zachodnich sąsiadów – w Niemczech, za najtańszy pojazd  zapłacisz około 80-90 zł.

Zobacz pełną flotę: wypożyczalnia samochodów Kalisz

Galeria zdjęć