« Wróć

Czym należy się kierować wynajmując auto z wypożyczalni samochodów?

Pytanie wydaje się banalnie proste! Zagłębiając się jednak w kwestię wynajmu samochodów takie proste już nie jest. Po pierwsze jak na pierwszy rzut oka przeglądając oferty wypożyczalni samochodów z danego regionu wybrać tą najwłaściwszą z której będziemy zadowoleni. Wstępnej selekcji firm zajmujących się wynajmem aut powinniśmy dokonać w internecie analizując treść strony internetowej. Możemy być prawie pewni, że jeżeli strona internetowa jest mało czytelna i zagmatwana nasz kontakt i dalej wynajem auta też będzie przebiegał w podobnej atmosferze.

Po drugie zwracajmy uwagę czy na stronie wypożyczalni znajdują się zdjęcia realnych samochodów, czy foldery reklamowe rodem z salonu samochodowego. Jeśli zdjęcia nie przedstawiają realnych aut możemy domniemywać, że pojazdy w danej wypożyczalni odbiegają wyglądem od tych z obrazka, bo w końcu jeśli chcemy wynająć auto, klient powinien dokładnie widzieć czym będzie podróżował. Kolejną kwestią na którą należy zwrócić uwagę wybierając się do wypożyczalni to dobranie klasy i silnika wynajmowanego auta.

Czy będziemy się głównie poruszać wynajętym autem po mieście czy potrzebujemy auta na wyjazd poza miasto. W tej kwesti wprawiony przedstawiciel firmy powinien nam doradzić, bo jak wiadomo wynajęcie tańszego auta z małym silnikiem benzynowym na dalszą podróż będzie nas w ogólnym rozrachunku drożej kosztować niż wynajęcie większego i trochę droższego samochodu z silnikiem diesla. Oszczędność spowodowana niższym spalaniem silnika diesla na trasie szybko zrekompensuje nam wyższy koszt wynajmu samochodu a dodatkowo zyskamy lepszy komfort podróżowania większym i wygodniejszym samochodem.

Kolejną kwestią o której należy wspomnieć to wynajem aut dostawczych i samochodów specjalistycznych np autolawety i lawety. Powinniśmy zwrócić uwagę czy np. pojazd który chcemy wynająć w pełni jest przystosowany do funkcji jaką powinien pełniać. Dość popularnymi wśród pojazdów specjalistycznych są autolawety tzw. najazdy i lawety. Przedewszyskim powiniśmy zwrócić uwagę czy autolaweta jest wyposażona we wciągarkę, która podczas załadunku niesprawnego auta bardzo ułatwi nam życie. Kolejną rzeczą na którą powiniśmy zwrócić uwagę to kąt najazdu na autolawetę. W większości wypożyczalnie profesjonalnie zajmujące się wynajmem autolawet ( najazdów) i lawet posiadają specjalne trapy(tzw. dokładki) umożliwiające załadunek aut sportowych i nisko zawieszonych.

W razie jakiś dodatkowych pytań związanych z wynajmem samochodów nasi przedstawiciele chętnie odpowiedzą na Państwa pytania pod nr tel. 608831882 i 536136136 lub w Wypożyczalni Samochodów i Autolawet CARSON w Kaliszu ul. Częstochowska 212G ( vis a vis Giełdy Samochodowej/Salonu Hyundai)