« Wróć

Jaki wybrać samochód w wypożyczalni?

Firmy zajmujące się wynajmem samochodów osobowych i dostawczych mają coraz więcej klientów. Zainteresowanie klientów każdego roku rośnie i coraz więcej osób korzysta z wynajmu długoterminowego. Wypożyczalnie gwarantują nowoczesne samochody, który posiadają niezbędne wyposażenie oraz są sprawnie technicznie. Klienci mogą wybierać między samochodami miejskimi, kompaktowymi, premium oraz dużymi pojazdami dostawczymi. Jaki zatem wybrać samochód z wypożyczalni?

Nasze potrzeby i cel podróży

Najważniejszą rzeczą podczas wyboru samochodu jest ustalenie celu naszej podróży. Jeśli chcemy jeździć tylko po mieście i poruszać się autem, żeby zwiedzać lokalne zabytki, atrakcje oraz restauracje, to warto zdecydować się na mniejszy samochód, którym z łatwością zaparkujemy i nie będziemy zużywać dużej ilości paliwa. Jeśli jedziemy na dłuższą trasę np. nad morze, jezioro bądź w góry, to warto zdecydować się na samochód kombi lub sedan. Zmieścimy wtedy wszystkie bagaże bez problemu i na drogach szybkiego ruchu będziemy mieli wystarczająco mocy, żeby bezpiecznie wyprzedzać inne pojazdy i dotrzeć szybko na miejsce. Osoby ceniące sobie komfort powinny zdecydować się na wynajem samochodu marki premium, który będzie miał bogate wyposażenie i gwarancję bezpieczeństwa. Ostatnim typem jest samochód dostawczy, który może służyć do przeprowadzki bądź przewozu wielkogabarytowych rzeczy.

Koszty wynajmu danej klasy

Ceny wypożyczenia samochodu zależą przede wszystkim od długości wynajmu oraz wyboru danego samochodu. Jeśli zdecydujemy się na samochód miejski z podstawowym wyposażeniem, to będziemy mogli liczyć na kwotę rzędu 50-100 zł za dzień. Natomiast jest wybierzemy markę premium z bogatym wyposażaniem, to możemy już zapłacić za dzień jazdy około 200-300 zł. Dlatego przed wyborem samochodu w danej wypożyczalni warto porównać cenny innych pojazdów w różnych firmach, tak aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Wyposażenie samochodu

Większość wypożyczalni samochodowych gwarantuje klimatyzację, nawigację i zestaw audio, który na dłuższą drogę na pewno świetnie się sprawdzi. W cenie można znaleźć także fotelik dla dziecka lub tempomat. Przeważnie wszystkie samochody są dobrze wyposażone, aby klienci byli w 100% zadowoleni i mogli swobodnie korzystać ze wszystkich możliwości auta. Jeśli szukasz większych wrażeń i czegoś nowoczesnego, to wybierz samochodu z segmentu premium.

Gdzie szukać wypożyczalni samochodowych?

Aktualnie wybór firm oferujących takie usługi jest bardzo duży. Jeśli mieszkasz w województwie Podkarpackim i chcesz wynająć samochód np. w Rzeszowie, Przemyślu, Nowym Sączu bądź Sandomierzu, to sprawdź ofertę wypożyczalni samochodowej Car-Rental. Gwarantuje ona wysoką jakość obsługi, atrakcyjne ceny oraz szeroki wybór pojazdów.

Galeria zdjęć