« Wróć

Klasy pojazdów jakie znajdziemy w ofercie wypożyczalni samochodów

Jako jeden z pomocnych faktorów przy wyborze w wypożyczalni samochodów może z całą pewnością posłużyć klasa pojazdu. Jest to bardzo ciekawe pogrupowanie, które znacząco pomoże nam w optymalizacji ceny do naszych potrzeb. Korzystając z porady doradcy klienta w wypożyczalni samochodów zawsze możemy liczyć na fachową konsultację. Gdy korzystamy z katalogów i ofert internetowych, znajomość klasy pojazdów może być szalenie przydatna.

Wypożyczając samochód klasy A …

Dostajemy w pakiecie mały pojazd, który ma długość 3,5 m i bagażnik o pojemności 150 l. Są to zgrabne, nieduże samochody do wynajęcia, które znajdą swoje zastosowanie w miastach, na trasach o wąskiej jezdni itp. Charakteryzują się one małym silnikiem i niewielką mocą, są więc dosyć ekonomiczne, ale ograniczają wygodne poruszanie się po drogach szybkiego ruchu i autostradach. Wypożyczając samochód klasy A mamy jednak inny atut – gabaryty. Tego typu pojazd zmieści się w każdą uliczkę, nie będzie też stanowił problemów w poruszaniu się w dużym ruchu ulicznym oraz przy parkowaniu.

Wypożyczając samochód klasy B…

To samochody nieco większe od poprzedników. Wypożyczając ten samochód mamy złoty środek pomiędzy rozmiarami, osiągami, a spalaniem. To przyjemna wersja, która sprawdzi się zarówno dla rodziny z dziećmi jak i dla grupy przyjaciół, którzy wykorzystują wypożyczony samochód do wspólnej podróży. Takie pojazdy są z reguły lepiej wyposażone. Jeśli chcemy wypożyczyć samochód do wyjazdu na wakacje, to chyba najbardziej rozsądna będzie właśnie klasa B.

Wypożyczając samochód klasy C…

Mamy wówczas do dyspozycji pojazd o długości 4,0 – 4,5 m i pojemnym bagażniku 350l. Jest bardzo funkcjonalny samochód do wypożyczenia, dlatego najczęściej korzystają z nich firmy, oferując je swoim pracownikom jako pojazdy służbowe. Większe gabaryty i lepsza klasa wyposażenia sprawiają, że są to bardzo wygodne auta na dalekie trasy – najbardziej ekonomiczne właśnie podczas jednostajnej jazdy po autostradzie. Wciąż pozostają one w grupie samochodów kompaktowych, więc poruszanie się nimi nie należy do trudnych czynności.

Wypożyczając samochód klasy D…

Dostaniemy do dyspozycji samochód typowo rodzinny, z miejscem dla 5, 7 lub 9 osób. Mamy tutaj wyposażenie przeznaczone typowo dla wielopokoleniowej grupy pasażerów. Wygodne podłokietniki, duży bagażnik o pojemności 450l, podstawki na posiłki i napoje, opcjonalnie foteliki dla dzieci oraz nawigacja GPS. Wypożyczając samochód klasy D dostajemy auto skrojone na bardzo dalekie dystanse. Wyjazd świąteczny, wycieczka czy podróż po Europie – tylko w tego typu pojeździe.

 

Źródło: Wynajem samochodów z Kalisza - www.carson.auto.pl