« Wróć

Carson Auto w czasie COVID-19

Koronawirus COVID-19 a wypożyczalnia samochodów? W dobie zagrożenia zarażeniem Koronawirusem COVID-19 na co musimy zwracać szczególną uwagę? W wiekszości wypożyczalni samochodów wszyscy własciciele zapewniają, że ich auta poddawane są dezynfekcji.

W jaki sposób mamy to zweryfikować? Tak naprawdę nie mamy jak zweryfikować czy auto jest zdezynfekowane. Jedynym sensownym rozwiazaniem jest wybór zaprzyjaźnionych wypożyczalni samochodów do których mamy pewność, że taka dezynfekcja została przeprowadzona. Kolejnym rozwiazanie jest poproszenie o zdezynfekowanie wynajmowanego auta przy kliencie, wtedy mamy pewność, że jest to napewno zrobione. Trzecim rozwiązanie przed skorzystaniem z wynajętego auta jest dezynfekcja we własnym zakresie. Kolejna ważna rzecz to niech nas nie zwiedzie, że auto wysprzątane nie ma nic wspólnego w odkarzeniem.

Wiele wypożyczalni samochodów bez względu czy znajdujemy się w stanie epidemi czy nie kładą bardzo duży nacisk na wysoki standard czyszczenia i dezynfekcji wynajmowanych aut. Wszystkie wynajmowane auta powinny być dezynfekowane i czyszczone po każdym kliencie! Według nas należy najbardziej obawiać się tak zwanego szybkiego wynajmu aut np. na minuty gdzie zachodzi duże prawdopodobieństwo, że z auta skorzysta klient po kliencie. W wypożyczalniach stacjonarnych przy każdorazowym wynajęciu i zwrocie pojazdu pracownik ma kontakt z klientem co pozwala na weryfikację stanu pojazdu, jak również stanu psychofizycznego klienta, czego brakuje przy wynajmie na minuty gdzie klient obsługuje wszystko smartfonem bez nadzoru pracownika wypożyczalni samochodów.

Koronawirus COVID-19 wywołuje u wszystkich niepokój, i my oczywiście dokładamy wszelkich starań aby w tym trudnym dla wszystkich okresie dodatkowo wzmocnić wszystkie procedury w celu dezynfekcji aut. Zachęcamy do częstego mycia rąk i ograniczenia kontaktów face to face.

W przypadku jakich kolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Galeria zdjęć