« Wróć

Od czego zależy cena za wynajem w wypożyczalni samochodów

Wynajmowanie samochodu staje się modne. Korzystają z tej usługi turyści, osoby, które potrzebują transportu do wizyt rodzinnych, służbowo lub jako pojazd zastępczy. Wypożyczalnie samochodów mają więc pełne ręce roboty. Duży wybór usługodawców nie znaczy jednak, że wszędzie natkniemy się na konkurencyjne ceny wynajmu samochodów. Postanowiliśmy sprawdzić co ją determinuję.

Rodzaj i marka wynajmowanego auta

Jeśli nigdy nie korzystałeś z usług wypożyczalni samochodów, warto podkreślić jedną kwestię – ceny samochodów warunkuje ich rodzaj. Inną kwotę zapłacisz za dobę wynajmując samochód miejski typu Fiat Panda, inną, gdy zdecydujesz się na Mercedesa S. Nie uprzedzaj się jednak. Wypożyczalnie posiadają zazwyczaj serwisy internetowe, gdzie w kilku prostych krokach wycenione zostanie wynajęcie auta, o jakim marzysz. Dobrze posprawdzaj wszystkie opcje, tylko w ten sposób dokonasz optymalnego wyboru.

Wyposażenie wynajmowanego samochodu

Wypożyczalnie ustalają ceny wynajmowanych samochodów w oparciu o ich wyposażenie. Może się okazać, że auto potencjalnie z wyższej półki będzie wycenione podobnie jak samochód niższej klasy. Dzieje się tak prawdopodobnie ze względu na standard tego drugiego.

Z reguły na poziomie rezerwacji samochodu do wynajęcia istnieje możliwość zaznaczenia dodatkowego wyposażenia, które zostanie doliczone do końcowej kwoty najmu. Wypożyczalnie samochodów oferują klimatyzację, nawigację, zestawy do rozmowy telefonicznej czy foteliki dla dziecka.

Czas wypożyczenia samochodu

To niezwykle istotna kwestia. W wypożyczalniach aut sprawa ma się podobnie, jak na strzeżonych parkingach: im dłuższy jest czas korzystania z usługi, tym niższa jest cena. Jeśli wynajmiesz samochód tylko na jeden dzień, stawka dobowa będzie zazwyczaj większa, niż gdybyś zdecydował się na wynajem samochodu na tydzień. Jeśli planujesz wynająć pojazd kilkukrotnie w krótkich odstępach czasu dowiedz się, czy bardziej ekonomicznie nie będzie dokonać rezerwacji na jeden, dłuższy okres.

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania