« Wróć

Po czym poznasz dobrą wypożyczalnie samochodów?

Okres letni jest momentem, w którym chętnie korzystamy z usług krajowych i zagranicznych wypożyczalni samochodów. Wyjazdy urlopowe, weekendowe wycieczki, świąteczne odwiedziny – te i inne czynności mogą być dla wielu ludzi możliwe tylko za pomocą wypożyczonego auta. Skąd jednak wiemy, czy miejsce, w którym jesteśmy to jakościowy salon? Na jakie kruczki musimy szczególnie mieć baczenie? Oto krótki poradnik!

Super okazyjna cena wypożyczenia samochodu

Choć to zakrawa na pewne przewrażliwienie, rynek nauczył nas odruchu w postaci zawahania się przed wybraniem najtańszej oferty. Olbrzymia konkurencja wśród lokalnych wypożyczalni samochodów sprawiła, że w ich interesie jest optymalizacja oferty cenowej, by zawsze być atrakcyjnym dla klienta. Jeśli wynajmowany samochód jest wyjątkowo tani, zwróćmy uwagę, czy doradca klienta przekazuje nam wszystkie przydatne informacje. Czy w cenie jest ubezpieczenie Oc i AC? Czy na wyposażeniu wypożyczanego samochodu jest GPS i fotelik dla dziecka? Inne ukryte koszta? Podstawowym prawem konsumenta jest pytać i dociekać – korzystajmy więc z tego! Zapytaj równiez Nas - Wynajem samochodów Kalisz Carson Auto

Limit kilometrów oraz wyjazd poza granice kraju wynajętym samochodem

Kolejną rzeczą, która w dobrej wypożyczalni aut jest wprowadzenie klienta w szczegóły korzystania z samochodu na terenie kraju oraz za granicą. Wiele pojazdów posiada bowiem limit kilometrów. Nie będąc tego świadomi, możemy poruszać się wynajętym samochodem bez większej kontroli. Po przekroczeniu pewnej wartości na liczniku zostanie nam naliczona dodatkowa opłata. Wypożyczając samochód na dłuższy okres bądź na długie trasy (np. wycieczki), to detal w umowie, który może być dla nas decydując, jeśli idzie o całkowite koszta.

Firma z rzetelnym podejściem do klienta będzie poczuwała się do tego, by wytłumaczyć również zasady z korzystania z wypożyczonego samochodu poza granicami Polski. Bywa tak, że wyjazd za granicę to dodatkowy koszt, jaki zostanie nam naliczony. W dodatku wyjazd do niektórych krajów, nawet będących w Unii Europejskiej jest całkowicie zakazany. Po jego przekroczeniu nie obowiązywać nas będzie pakiet ubezpieczenia, a co gorsza może to skutkować karą. Nie ma co jednak popadać w pesymizm – podróże za granicę wypożyczonymi samochodami to ostatnio szalenie modna sprawa. Wyjazdy takie są interesujące dla młodych ludzi, którzy nie dorobili się jeszcze swoich czterech kółek, lub dla wszystkich tych, którzy posiadają małe i niewygodne auto do dalekich wyjazdów. Czytajmy zapisy umowy – to uratuje nas od wszelkich nieporozumień.

Pełen bak w wypożyczonym samochodzie

To niuans, ale bywa, że może słono nas kosztować. Bez względu na to czy wynajmujemy samochód w kraju czy za granicą, mamy do dyspozycji pełen bak na starcie. Oddając pojazd, powinniśmy zwrócić go z takim samym stanem paliwa. Jeśli jest inaczej, wypożyczalnia samochodowa nalicza dodatkową opłatę za uzupełnienie zbiornika. W praktyce bywa, że cena za litr jest dwukrotnie wyższa niż na stacji benzynowej. Przez gapiostwo lub lenistwo możemy więc mocno podnieść koszta wypożyczenia samochodu. Dobra wypożyczalnia aut wielokrotnie zwróci na to uwagę przed przekazaniem kluczyków.

 

Galeria zdjęć