« Wróć

Wynajem samochodu w wypożyczalni za granicą - porady

Wynajęcie samochodu staje się bardzo modne. Szczególnie korzystają z tej usługi turyści, którzy spędzają urlop często właśnie przemieszczając się po wybranym kraju. Podobnie rzecz się ma w Polsce, zwłaszcza młodzi ludzie chętnie korzystają z opcji wynajmu samochodu. Co powinieneś przygotować decydując się na taki krok? Spieszymy z odpowiedzią!

UWAGA: Poniższe sugestie dotyczą tylko wypożyczalni samochodów za granicą

Wynajem auta tylko dla osób pełnoletnich!

To może wydać się oczywistością, ale pierwszym krokiem w celu wynajęcia auta w wypożyczalni, będzie weryfikacja naszych danych osobowych. Przygotuj więc dokument tożsamości. Nie wystarczy, że "wyglądamy na swoje lata", wynajęcie samochodu nie jest rzeczą równie trywialną jak zakup alkoholu w sklepie. Potrzebne jest również prawo jazdy. Oba dokumenty muszą być aktualne.

Zobacz flotę samochodów: wypożyczalnia samochodów Carson Auto

W przypadku obcokrajowców należy przygotować paszport lub inny dokument potwierdzający tożsamość, który respektowany jest przez firmę. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasze prawo jazdy i pozostałe dokumenty będą wystarczające, lepiej przed wynajęciem auta skontaktować się z wypożyczalnią, na przykład telefonicznie.

 

Wypożyczenie samochodu, a karta kredytowa lub debetowa

W wypożyczalniach przy wynajmie auta należy posługiwać się kartą kredytową. Podczas rezerwacji internetowej dokonuje się płatności jak przy innych zakupach w sieci, podając kod CVV. Kwota jest blokowana na karcie do momentu wynajęcia samochodu. Nazwisko osoby, na którą zarejestrowana jest karta kredytowa musi być zgodne z osobą, która dokonała rezerwacji wynajmu samochodu i będzie nim kierować.

W niektórych wypożyczalniach respektowane są także karty debetowe. Są to klasyczne karty płatnicze wydawane nam przez bank w celu dokonywania płatności lub wyciągania gotówki z bankomatu. Dobrze sprawdźmy przed wynajmem samochodu, czy wypożyczalnia zgadza się na płatność właśnie w takiej formie.

Galeria zdjęć