« Wróć

Wypożyczalnie samochodów – jak to działa?

Wiele osób korzysta na co dzień z wypożyczalni samochodów. Jednak nie każda osoba miała okazję korzystać z takich usług. Jeśli planujesz za niedługo wypożyczyć samochód osobowy lub dostawczy warto zapoznać się z naszym artykułem. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych porad i wskazówek, które pomogą ci wybrać najlepsze oferty na rynku.


Wybierz najkorzystniejszą oferte

Jeśli mieszkasz w dużym mieście wojewódzkim, to na pewno w twoim miejscy zamieszkania jest przynajmniej kilka wypożyczalni samochodowych. Na początku porównaj ceny samochodu, który cię interesuje oraz dokładne miejsce odbioru pojazdu. Ceny mogą się nieznacznie różnić, ale przy wynajmie długoterminowym mogą być to znaczące kwoty. Sprawdź również ile kaucji będziesz musiał zapłacić firmie i czy wypożyczając samochód możesz liczyć nie tylko na OC ale także AC. Jeśli natomiast chcesz


Przygotuj niezbędne dokumenty

Żeby wynająć samochód osobowy musimy mieć ze sobą aktualny dokument tożsamości oraz prawo jazdy. Jeśli wynajmujesz pojazd poza granicami Polski możesz mieć również ze sobą Paszport. W większości wypożyczalni samochodowych można płacić kartą kredytową, debetową lub gotówką. Pamiętaj, że niektóre wypożyczalnie zastrzegają sobie minimalny wiek kierowcy w danym segmencie. Wiele firm za granicą zastrzega sobie prowadzenie pojazdu przez jedną osobę. Jeśli chcemy, aby pojazdem prowadziły również inne osoby, to musimy to wcześniej zgłosić. Może się to wiązać z dodatkowymi opłatami, ponieważ samochód będzie wykorzystywany na płatnych autostradach zagranicznych.


Formalności i odbiór samochodu

Odbierając samochód z wypożyczalni samochodowej zwróć przede wszystkim uwagę na umowę i ubezpieczenie. Sprawdź czy wszystkie kwoty się zgadzają i masz niezbędne zabezpieczenie przed wypadkiem lub stłuczką z innym pojazdem. Upewnij się, ze numery rejestracyjne oraz VIN są poprawne. Warto wykonać kilka zdjęć pojazdu, aby później ktoś nie sugerował, że porysowaliśmy samochód lub spowodowaliśmy np. wgniecenie w zderzaku. Zapytaj się również pracownika gdzie należy oddać samochód i czy musi być on przy zwrocie kluczyków. Wypożyczalnia samochodowa w Rzeszowie oferuje szeroki wybór pojazdów w segmencie miejskim, kompaktowym oraz premium. Jeśli potrzebujesz wypożyczyć samochód na terenie Podkarpacia, to sprawdź ofertę Car-Rental.pl.

Galeria zdjęć