« Wróć

Wypożyczenie samochodu przez Internet - na co zwrócić uwagę?

Wynajmowanie samochodów na weekendowe wycieczki stało się szalenie modne. Ludzie chętnie sięgają po takie rozwiązanie, gdy nie posiadają swojego auta, a chcą podróżować wygodnie i bez ograniczeń. Wynajem samochodu jest dziś bardzo prosty i intuicyjny – większość wypożyczalni posiada serwisy internetowe. Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu właśnie w taki sposób.

Termin wypożyczenia samochodu

Jeśli planujesz wycieczkę z wyprzedzeniem, pierwsze co powinieneś zrobić, to zarezerwować auto w wypożyczalni. Ceny wynajmu samochodu poza sezonem mogą być nawet kilkakrotnie niższe, niż w jego szczycie. Może się okazać, że budżet wycieczkowy zostanie mocno nadszarpnięty przed samym wyjazdem, kiedy okaże się, że wynajęcie auta w wypożyczalni kosztuje więcej, niż planowaliśmy.

Miejsce wypożyczenia samochodu

Dobrze zastanów się, czy popularne wypożyczalnie w centrum to najlepszy biznes dla Ciebie. Wynajem auta w takiej lokalizacji może być wygodny, ale z całą pewnością będzie też więcej kosztować. Być może warto dojechać na obrzeża miasta lub nawet na lotnisko, gdzie ceny wynajmu mogą być bardziej zróżnicowane i możesz trafić na jedną z atrakcyjnych promocji. Różnica kilku kilometrów w lokalizacji wypożyczalni samochodów może okazać się więc sporą oszczędnością.

Czas wynajmu auta

Wypożyczalnie samochodów działają podobnie jak hotele – doba liczona jest w ściśle określonych przedziałach czasowych. Płacisz więc za użytkowanie auta w konkretnych godzinach. Przekroczenie granicznej godziny sprawi, że naliczona zostanie kolejna doba wynajęcia auta. Stanie się tak nawet, jeśli przekroczysz termin dobowy o godzinę! Dobrze zaplanuj wycieczkę i weź zapas czasowy na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Nie ma sensu przepłacać przy wynajmowaniu samochodu, zwłaszcza gdy dopadnie nas godzina poślizgu.

Artykuł przygotowała Wypożyczalnia samochodów Carson Kalisz

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania