« Wróć

Wypożyczenie samochodu zastepczego z OC sprawcy

Wypożyczenie samochodu z OC sprawcy.

Bezgotówkowy wynajem auta zastępczego z OC sprawcy przysługuje każdemy poszkodowanemu, którego pojazd uległ uszkodzeniu nie z jego winy. Poszkodowanemu przysługuje auto z tej zamej grupy co pojazd uszkodzony. Rozrożniamy dwa podstawowe przypadki: szkoda częściowa oraz szkoda całkowita.

Procedura wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy w wypożyczalni samochodów CARSON w Kaliszu jest bardzo prosty i wstepną weryfikację czy klientowi przysługuje auto zastępcze przeprowadzamy telefonicznie. Do rozpoczęcia wynajmu samochodu potrzebny jest numer szkody który uzyskujemy w trakcie zgłoszenia szkody u Ubezpieczyciela. Kolejna ważną kwestia przy szkodach częściowych jest to czy auto jest jezdne czy nie jezdne. Najprościej rzecz ujmując czy pojazdem jesteśmy się w stanie poruszać i korzystać z niego w sposób normalny.

Jeżeli uszkodzony pojazd jest jezdny auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje na technologiczny czas naprawy pojazdu według opisu rzeczoznawcy lub warsztatu który bedzie przeprowadzał naprawę. Czas jest liczony od momentu wstawienia auta do warsztatu.

Jeżeli pojazd jest nie jezdny, poszkodowanemu przysługuje auto zastepcze od dnia powstania szkody do momentu odbioru pojazdu z warsztatu. Jednocześnie zwracamy uwagę, że czas naprawy pojazdu nie może znacząco odbiegać od technologicznego czasu naprawy. Jeżeli szkoda jest rozliczana na podstawie kosztorysowej, auto zastepcze z oc sprawcy przysługuje od momentu powstania szkody do oględzin pojazdu przez rzeczoznawcę plus technologiczny czas naprawy opisany w kosztorysie naprawy.

Jeżeli szkoda zostanie zakwalifikowana jako szkoda całkowita auto zastępcze przysługuje od momentu powstania szkody tj. od dnia szkody do momentu wypłaty odszkodowania na konto. Dodatkowo poszkodowany może korzystać z auta zastępczego jeszcze przez parę dni po wypłacie odszkodowania celem organizacji nowego pojazdu. Ten dodatkowy czas nie jest jasno sprecyzowany a określa się go na ok 3-7dni w zależności od ubezpieczyciela

W wypożyczalni samochodów CARSON w Kaliszu ograniczyliśmy wszystkie formalności do minimum w celu zminimalizowania czasu oraz kosztów związanych z wynajmem auta zastepczego z oc sprawcy. Wiekszość spraw załatwiamy z ubezpieczycielem we własnym zakresie co sprawia wynajem bardziej przyjaznym i bezstresowym. Dodatkowo z ubezpieczenia sprawcy mogą zastać pokryte dodatkowe koszty jakie poniesie poszkodowany tj. np. holowanie pojazdu z miejsca wypadku czy opłata za parking.

W przypadku pytań zapraszamy

Wypożyczalnia samochodów CARSON w Kaliszu ul. Częstochowska 212G tel. 608831882